Absolwenci obok wiedzy nabywają umiejętności dokonywania diagnozy sytuacji oraz zjawisk będących przyczyną trudnego położenia jednostek, grup i społeczności lokalnych; ewaluacji podejmowanych działań służących rozwiązywaniu problemów społecznych. Absolwent zna problemy dysfunkcjonalności rodziny w zakresie pełnienia zadań opiekuńczo-wychowawczych, a także źródła niepełnosprawności i patologii społecznej. Zna również metody motywowania i aktywizowania osób do samodzielnego podejmowania działań naprawczych.
Absolwent kierunku Praca Socjalna jest przygotowany do pracy w: regionalnych ośrodkach polityki społecznej; powiatowych centrach pomocy rodzinie i ośrodkach pomocy społecznej, a także do pracy: z rodzinami zastępczymi, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych; w domach pomocy społecznej dla osób starszych oraz niepełnosprawnych intelektualnie, psychicznie i fizycznie; w jednostkach organizacyjnych do spraw zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu; w ośrodkach wsparcia; w placówkach dla bezdomnych, alkoholików i narkomanów; w zakładach karnych; w ośrodkach dla uchodźców oraz w organizacjach pozarządowych zajmujących się diagnozowaniem i przeciwdziałaniem wyżej wymienionym problemom.
Wymagania wstępne (oczekiwane kompetencje kandydata): Postępowanie kwalifikacyjne na studia stacjonarne i niestacjonarne obejmuje konkurs świadectw dojrzałości (język polski, wiedza o społeczeństwie).
podstawą przyjęcia na studia pierwszego stopnia jest posiadanie świadectwa dojrzałości, złożenie kompletu dokumentów w wyznaczonych terminach, spełnienie wymogów postępowania kwalifikacyjnego.
Celem kształcenia jest wyposażenie studenta w kompetencje i sprawności niezbędne do realizacji zadań stawianych przed pracownikiem socjalnym:
Studenci mogą kontynuować naukę na studiach magisterskich m.in. na kierunkach: Praca socjalna, Pedagogika społeczna, Polityka społeczna, Socjologia
Egzamin dyplomowy, składany przed komisją, organizuje dyrektor, gdy student spełnił wszystkie, za wyjątkiem egzaminu dyplomowego, wymagania programu kształcenia. Egzamin dyplomowy składa się z prezentacji pracy dyplomowej i sprawdzenia wiedzy studenta w zakresie podanym w programie kształcenia.
Wszystkie ogólne zasady oceniania są opisane w Regulaminie Studiów państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Zasady szczegółowe dla każdego przedmiotu są zawarte w kartach przedmiotów.
dr Stanisław Zakrzewski
Instytut Humanistyczny, budynek D, pok. 207
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"